Комерційний банк підходить до питання фінансування навчання індивідуально. Єдине обмеження – вік позичальника, тому фінансисти віддають перевагу батькам чи опікунам, тобто платоспроможним фізичним особам, хоча з певних випадків (навчання на вечірньому чи заочному відділеннях, у магістратурі чи аспірантурі, здобуття другої вищої освіти) студент, який досяг повноліття, може досягти повноліття, звернутися до банку. При цьому він обов’язково повинен мати фіксований та гарантований заробіток, що підтверджується відповідними документами.
Перший етап – визначити, на який термін та яка сума вам потрібна.
Потім підготуйте такі документи:
- паспорт;
- копія довідки про надання ідентифікаційного коду;
- довідка з місця роботи про доходи за останні півроку;
- документ, що засвідчує зарахування на контрактну форму навчання;
- документ, що є основою здійснення оплати (квитанція, рахунок);
- засвідчений нотаріально договір застави майнових прав (якщо цього вимагає банк).
Звичайно, професія, яку ви обрали до душі чи здібностей, є переважним чинником при виборі навчального закладу. Проте, дуже важливим виявляється такий пункт запропонованого вам контракту, як вартість навчання. Тому відразу співвіднесіть свої можливості та потреби, враховуючи, що максимальна сума банківського кредиту на навчання становить 10 000 грн., а термін надання такого кредиту коливається від одного до 5 років.
Важливим моментом є умови оплати за навчання. Багато вузів згодні отримувати від вас гроші щомісяця, деякі лише посеместрово. З власного досвіду зауважимо, що легше оплачувати навчання один-два рази на рік, оскільки щомісячна плата плюс щомісячне погашення кредиту та відсотків за ним можуть видатись важким фінансовим тягарем для вас. Надається такий кредит або одразу на всю вартість навчання, або частинами згідно з графіком оплати (як кажуть фінансисти, траншами). Погашуються кредит та відсотки щомісяця (особливу увагу надайте погашенню відсотків – це свята святих цієї банківської операції).
Можливо, вуз, до якого ви вступили, вже уклав угоду з певним банком, де кредит вам оформлять на пільгових умовах та за беззаставною схемою. Тим не менш, не поспішайте та уважно проаналізуйте, чи підходять вам запропоновані умови: право вибору фінансової установи за вами.