Штрафи за несвоєчасне погашення кредиту та як їх уникнути

У наш час стає популярнішими кредити на покупку автомобіля або нерухомості. Кредит це відмінний спосіб купити щось якщо на даний момент у вас немає і половини суми необхідної для покупки потрібного вам товару. Але що робити, якщо ви не встигаєте оплатити кредит вчасно?

Залежно від обраного вами терміну кредитування та додаткових умов, описаних у договорі, ви зобов’язуєтесь виплачувати певну суму протягом певного періоду часу через певні проміжки часу. Якщо ви, з будь-яких причин, не внесли щомісячний внесок за куплений вами мобільний телефон (наприклад), то не поспішайте їхати з країни, продавши все своє майно за готівку. Зазвичай за несплату вперше надходить повідомлення з банку – свого роду нагадування з проханням оплатити. Приблизно через місяць надходить ще одне повідомлення із зазначенням кінцевого терміну оплати. Після несплати втретє – банк подає вас до суду, у зв’язку з несплатою за договором. Потім надходить запрошення на засідання місцевого суду. Загалом якщо у вас виникли труднощі з оплатою в будь-який момент часу – не варто впадати у відчай, у вас є як мінімум 2 місяці щоб встигнути дооплатити за кредитом, але вже за іншими тарифами.

Кожен банк встановлює розмір штрафу за несвоєчасну оплату. Штраф – одноразовий платіж, який вноситься клієнтом у разі порушення графіка платежу (можливо, як запізнення з виплатою за кредитом, так і дострокова виплата кредиту). Пеня – це неустойка, рівень якої залежить кількості днів прострочення платежу. Штрафи та пені нараховуються у відсотках від не виплаченої суми. І штрафи та пені за порушення кредитного договору зазначаються у договорі між банком та клієнтом. Банки найчастіше використовують саме пені, оскільки вони мотивують позичальника на сплату боргу ніж штрафи. І тут відсотки нараховуються з першого дня несплати внеску.