У чому різниця між кредитом та розстрочкою?

Для багатьох людей кредит і розстрочка – це те саме. Вони дуже схожі, т.к. обидва пов’язані з використанням «позикових» грошей. Але між цими поняттями існує, як мінімум, п’ять основних відмінностей.

По-перше, кредит, як правило, є цільовим і оформляється для купівлі конкретного товару (автомобіля, квартири), а розстрочка може бути використана на розсуд клієнта, у тому числі й отримана готівкою.

По-друге, кредит передбачає отримання великої суми грошей, розстрочка призначена для оплати покупок на незначні суми.

Третій момент – кредит, зазвичай, передбачає надання застави, тоді як розстрочка оформляється без застави.

По-четверте, якщо графік погашення кредиту є суворим, то розстрочка, яку надає банк «Надра», виплачується за гнучким графіком. Наприклад, при оформленні картки для оплати товарів на виплат «КредіТочка» у банку «Надра» клієнт має можливість купувати необхідні товари та послуги, щомісячно погашаючи обов’язковий мінімальний платіж, розмір якого залежить від суми, витраченої на купівлю цих товарів та послуг. Останнім, але не менш важливим моментом є те, що придбавши товари на виплат у рамках відновлюваної кредитної лінії клієнт користується безстроковою грошовою позикою, тобто, погашаючи певну частину боргу, він знову може нею скористатися для придбання чергового товару. У разі кредиту цей варіант неможливий, оскільки скористатися наступною позикою можна тільки після погашення поточного боргу.