Акціонерний комерційний банк “Форум”

Банк ліквідовано

Акціонерний комерційний банк “Форум” зареєстрований 31 січня 1994 року у формі акціонерного товариства відкритого типу. АКБ «Форум» входить до групи найбільших банків України та надає повний спектр банківських послуг.

За тринадцять років своєї діяльності банк «Форум» зарекомендував себе як потужний фінансово-кредитний інститут, надійний та стабільний банк, який дотримується найсучасніших стандартів обслуговування та якому повністю довіряють партнери та клієнти в Україні та за кордоном.

Банк «Форум» – відкритий та успішний банк. Щорічно його фінансову звітність підтверджують незалежні міжнародні аудитори. Банк “Форум” отримав високий рейтинг провідних міжнародних рейтингових агентств Moody’s Investors Service та Fitch Ratings.

АКБ “Форум” – універсальний банк, що надає весь спектр банківських послуг європейського рівня. Він будує свою роботу на принципах індивідуального підходу до кожного клієнта, гнучкості та оперативності прийняття рішень.

АКБ «Форум» тісно співпрацює з Європейським банком реконструкції та розвитку та реалізує низку спільних програм: програму кредитування малого та середнього бізнесу, програму мікрокредитування та програму торговельного фінансування. ЄБРР працює з банком «Форум» без вимоги надання державних гарантій.

Банк «Форум» належить до невеликої кількості українських банків, які мають реальну можливість та активно працюють у галузі торговельного фінансування міжнародних проектів. Завдяки участі банку у програмі торговельного фінансування ЄБРР підтверджує платіжні гарантії АКБ «Форум».

За результатами конкурсу, банк «Форум» став учасником програми гарантування експортних кредитів Міністерства сільського господарства США, за допомогою якої українські підприємці мають можливість отримувати сільгосппродукцію та сільгосптехніку зі США з розстрочкою до 3 років.

У 2006 році міжнародне рейтингове агентство Moody’s Investors Service покращило рейтинги банку «Форум», надавши йому довгостроковий кредитний рейтинг за депозитами в національній валюті на рівні В2, змінивши прогноз цього рейтингу зі стабільного на позитивний, і підтвердило рейтинг банку за короткостроковими депозитами на рівні NP.

АКБ «Форум» став першим українським банком, якому Moody’s Investors Service надав високий довгостроковий рейтинг за національною шкалою на рівні A1.ua.

У вересні 2006 року міжнародне рейтингове агентство Fitch Ratings надало банку “Форум” рейтинг дефолту емітента B-(B мінус), прогноз – “стабільний”, короткостроковий рейтинг – B, рейтинг підтримки – 5, індивідуальний рейтинг – D/E.

Банк є членом міжнародної платіжної системи MasterCard та принциповим членом міжнародної платіжної системи Visa International.

2005 року АКБ «Форум» став переможцем тендеру Міністерства фінансів України на право надання послуг зарплатних проектів для бюджетних установ України за допомогою власних платіжних карток.

За угодою з Пенсійним фондом України банк відкриває та обслуговує рахунки для виплати пенсій та грошової допомоги.

АКБ «Форум» – уповноважений банк Державного фонду сприяння молодіжному житловому будівництву за програмою часткової компенсації процентної ставки при кредитуванні молодих сімей, а також одиноких молодих громадян для будівництва (реконструкції) та придбання житла.

У 2006 році банк «Форум» підписав угоду з Державною іпотечною установою на рефінансування, що сприяє здешевленню іпотечних кредитів банку для населення.

У квітні 2006 р. АКБ «Форум» отримав найвищу оцінку рівня надійності А++ та увійшов до десятки найнадійніших банків України згідно з рейтингом, опублікованим у журналі «Експерт-Україна».

Організації, в яких складається АКБ «Форум»:

  • Фонд гарантування вкладів фізичних осіб
  • Перше всеукраїнське бюро кредитних історій
  • Українська міжбанківська валютна біржа;
  • Позабіржова фондова торгова система;
  • Асоціація учасників фондового ринку України;
  • Асоціація українських банків;
  • Професійна асоціація реєстраторів та депозитаріїв;
  • Київський банківський союз.

Регіональна мережа АКБ “Форум” активно розвивається. Наразі філії банку відкриті у Києві, Дніпропетровську, Миколаєві, Алчевську, Кривому Розі, Запоріжжі, Луганську, Одесі, Львові, Херсоні, Харкові, Сімферополі, Івано-Франківську, Маріуполі, Рівному, Вінниці, Хмельницькому, Донецьку, Кременчуці, Севастополі, Луцьку, Сумах, Полтаві, Чернівцях, Ужгороді, Тернополі, Чернігові, Черкасах.

У 2006 році розпочало роботу представництво банку «Форум» у Чеській республіці.

Адреса головного офісу: м. Київ, бул. Верховної Ради, 7

Ліцензія: №62 від 03.12.2001